прикраси

Мої уроки

Розробки уроків з викорисnанням електронних освітніх 

ігрових ресурсів "Розумники" (SmartKids)  

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1gqIWvtNYX4WVnVkXFe6jbqsYkq-8n2NX

________________________________________

Презентація з математики 1 клас за підручником Ф. М. Рівкінда, Л. В. Оляницька.

https://docs.google.com/presentation/d/1x90TxdpeIa61SFQjLpQ2_V1jE0V5HjpbTNdMXC-gxHQ/edit#slide=id.p3

_____________________________________________________________________________________________

 Урок математики у 1 класі

Тема. Лічба в межах 20. Двоцифрові числа. Розв’язування і порівняння задач.

Мета. Познайомитися з двоцифровими числами; навчитися утворювати і записувати множини чисел; Складати і порівнювати задачі за скороченим записом.

Обладнання: картки, презентація, МПІ


Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Першокласники маленькі
дуже дружні й веселенькі
хочем все на світі знати
Щоб розумниками стати.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-         Діти, сьогодні вам прийшов лист від одного з казкових героїв. Ви його всі добре знаєте. Він добрий, кумедний. Прочитаймо лист. (Діти читають лист)
Дорогі друзі!
Запрошую вас до себе в гості. Дорога важка, але ваші знання
з математики допоможуть подолати всі перешкоди. А
супроводжувати вас буде моя маленька подружка – бешкетниця Маша. Бажаю успіхів.                                                                        Ваш ведмедик Мишко.
-         А ось і карта, щоб ми змогли потрапити до його будинку.
-         Дорога  далека, тому щоб подолати всі перешкоди ви повинні використати всі свої  знання з математики:

-         повторити  додавання і віднімання,
-         навчитися рахувати в межах 20,
-         скласти та розв’язати задачі,
-         попрацювати з геометричним матеріалом.
-         Ви згодні вирушити в подорож? (Так.)

Ми помандруємо на автомобілях. Але перед тим як вирушити в дорогу, давайте перевіримо, чи справний наш транспорт, чи готові ми до подорожі.

ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
Зараз в нас по курсу проспект Математичний, по якому дуже любить прогулюватись наша Марійка.
1. Математична розминка.
-         Порахуйте від 10 до 20, від 7 до 10, від 10 до 15, від 17 до 20, від 10 до 5.
- Маша просить їй допомогти назвати сусідів чисел, які вона назбирала в корзинку. (11, 15, 19, 17)
- На віялі покажіть числа, які складаються з 1дес.2од.
                                                                          1 дес. 4од.
                                                                            1дес. 6од.
-         Продовжте речення: 15 – це 10 і …(5), 18 – це 10 і …(8).
Під’їжджаємо до галявини Каліграфічної
2. Каліграфічна хвилинка.
Яке сьогодні число?  Середа 15 лютого. Яке свято відзначаємо цього дня?
Як утворимо число 15?
-         Давайте запишемо це число.
Зараз ми під’їжджаємо до Чарівної сосни  на якій живе білочка. Вона підготувала для вас математичний диктант та картки з прикладами.
3. Математичний диктант.
-             число 3 збільшити на 1;
-             від 10 відняти 2;
-             перший доданок 2, другий доданок 4, знайти суму;
-             до якого числа треба додати 3 щоб отримати 8;
-             запишіть число, яке містить 1 дес. і 2 од.,
-           у Оленки було 6 цукерок, а у Петрика на 5 менше. Скільки цукерок у Петрика?
-                     (4  8  6   5  12  1)
4. Робота з картками.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Двоцифрові числа.
Приїхали на луг Новинковий
1. Гра “Збери намистинки”.


- Що ви можете сказати про ці числа? (Вони записані за допомогою двох цифр).
- Такі числа називаємо двоцифровими.
2. Робота за підручником ( с. 91, впр. 1, 2)
Вправа 1
Назвіть пропущені числа.
То як ми називаємо такі числа?
Вправа 2
Назви числа більші на 1 — 5, 7,9,10,11,13,15,16,17,19.
Назви числа менші на 1 — 20,18,16,14,12,11,10,9,6,3,1.

Фізкультхвилинка(музична)
Діти, ми під’їхали до Спортивного майданчику.
-          Давайте разом з Машею  виконаємо зарядку.

V. Закріплення вивченого матеріалу.
Станція товариського обслуговування  СТО “Розумники”
1. Робота в групах. Утворення множин чисел.
Випиши:
l  множину одноцифрових чисел;
l  множину двоцифрових чисел;
l  множину натуральних чисел.
8 0 6 4
20 19 14 13 10 17 11
20 8 19 14 6 13 10 4 17 11
2. Робота з Розумниками.
Діти по черзі виходять до дошки і виконують завдання з біля інтерактивної дошки.
  1. Вставити пропущені числа.
  2. Порахуйте копійки.
  3. Порівняйте числа.
  4. Розв’язати задачу.
  5. Відшукайте найбільше і найменше числа.
  6. Записати скільки в числі десятків і одиниць.
  7. Записати попередні числа.
  8. Розв’язати задачу.
  9. Записати у вигляді цілого числа.(1дес. 7 од. - 17)
  10. Виконай віднімання.
  11.  Дібрати наступне число.
  12. Розв’язати задачу.
  13. Обчислити вирази на 2 дії.

VІ. Підсумок уроку.
-         Робота з геометричним матеріалом.
-         А ось і озеро Геометричне.
-          А що це за дивна істота біля нього з’явилася? (жаба)
-          З яких геометричних фігур складається? (круг, трикутник, ромб)
-          Порахуйте кількість фігур, визначте яких фігур більше (менше). (у парах)

-          Молодці, впоралися із завданням!
-          А ось і будинок ведмедика. Він дуже радій вас бачити у себе в гостях.
-          На згадку про цю подорож він подарує  кожному сувенір Квіточку.
ІV. Підсумок уроку
        «Мікрофон».
-          Ось і завершилась наша подорож.
-          Чи сподобався вам урок?
-          Що повторили на уроці?
-          Чи виконали завдання уроку?
-          З яким настроєм закінчили подорож?
-          Чи сподобалась подорожувати?
-          Прикріпіть квітку до зупинки, яка вам найбільше сподобалось.
-          Ми сьогодні додавали,
-          Ми сьогодні віднімали,
-          Та задачки розв’язали,
-          Все зуміли та змогли
Ми сьогодні МОЛОДЦІ!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Презентація з природознавства " Річки України" (4 клас) за підручником  Т. Г. Гільберт  Т. В. Сак

https://drive.google.com/drive/folders/0B_vHAUWK7ZW3SEVrcmM2NVhBb28

_________________________________________________________________



Урок інформатики у 2 класі

Тема: Коректне завершення роботи  з компютером. Робота з програмами на розвиток                 логічного мислення та відпрацювання роботи з мишею .
Мета.
·        Навчити учнів правильно вимикати  компютер, закріпити навички роботи з мишею, уміння запускати програму подвійним клацанням миші.
·        Розвивати логічне мислення, уважність, память, мовлення, навички самостійної роботи на компютері.
·        Виховувати відповідальність, самостійність, викликати зацікавленість інформатикою.
Тип уроку. Засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність. Дошка, компютери, мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник, картки для групової роботи.
Програмне забезпечення. GCompris
Хід уроку
I.                  Організаційний момент.
Ось прийшли ми знов у клас,
Де чекав компютер нас.
Правила ми пригадаєм
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.

II.               Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
1.     Вправа «Очікування»
2.     Робота в           (пригадати правила поводження в компютерному класі)
 Гра  “Так чи ні”.
- Заходити  до класу натовпом, штовхаючи один одного.
- При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними.
- Сидіти рівно, на відстані 50см.
- Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру.
- Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не знайомив учитель.
- Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: “Приступити до роботи”.
Тест:
1.         Під час роботи з комп’ютером руки повинні бути:
а) мокрими та брудними
б) чистими й сухими
2. Сидіти потрібно за комп’ютером на відстані
а) 50см
б) 20см
3. Приносити в комп’ютерний клас шкільне приладдя можна класти:
а) на клавіатуру
б) на стіл
4. Показувати зображення на моніторі потрібно
а) указкою
б) пальцем

2.       Гра «Мікрофон»
Ø Що таке вікно програми?
Ø Якими кнопками можемо нею керувать?
Ø Поясніть призначення трьох кнопок.      
   
    
Встанови відповідність між значком на Робочому столі та його імям.

3.       Робота на картках ( Попрацюйте в парах на картках, пристрої поділені на 2 групи, множини. Підпишіть ці множини.)
            
Множина пристроїв___________________                   
Множина пристроїв______________________

4.       Зєднай із системним блоком компютера прилади, які можна до нього підключити. Впиши їх кількість у кружечок.


5.       Гра «Один зайвий»
Який персонаж зайвий? Казка «Колобок»                      

         
Ø Чи працюємо ми на уроках інформатики з мишею?
Ø Яка між ними схожість та відмінність?
На цьому уроці ми користуємось мультимедійною дошкою, тут мишкою служить спеціальний маркер який керує всіма функціями дошки.
III.           Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з мишею і попрацюємо за компютером із програмою    « Сходинки» , будемо розв’язувати цікаві завдання для розумників та розумниць. 

 IV.           Вивчення нового матеріалу.
Сьогодні на уроці нам потрібно  навчитися правильно виключати комп’ютер.
Якщо хочеш вимкнути компютер спочатку заверши роботу всіх програм. Ви вже вмієте це робити.
          Щоб завершити роботу компютера, ні в якому разі не натискай кнопку на     системному блоці!
         Знайти в лівому нижньому нижньому куті екрана кнопку Пуск і вибери її ( підведи до неї вказівник і клацни ліву кномку миші). Відкривається меню. Воно не схоже на меню в кафе, ала так само пропонує щось вибрати: малюнок, текст, музику, відеофільм, гру тощо.
         Вибери  в меню Завершення роботи.
Відкривається вікно Завершення роботи Windows.
        У цьому вікні вибери  яку дію  слід виконати і нажми кнопку Завершення роботи
Дочекайся, поки компютер закінчить роботу, і вимкни монітор.

Фізкультхвилинка (переходимо за компютери)     

V.               Практична робота                                                             
Учні діляться на 2 групи (1 група працює з компютерами, друга над логічними завданнями)                                                     
1.     Відпрацювання навичок роботи з мишею за компютером.
Алгоритм виконання роботи 
1)Увімкнути монітори.
2)Знайти програму Сходинки  
3)Включити програму «Розібрані малюнки»
4)Вибрати малюнок
5)Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.
6)Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.
7)Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі зявиться вітання.

2.     II гр. – Робота з роздатковим матеріалом: скласти предметні малюнки з геометричних фігур.
3.     Релаксація.
Закрийте очі. Розслабте мязи. Уявіть себе у осінньому лісі. Повіває легенький вітерець. Ви дихаєте свіжим повітрям. Із – за кущика вибіг зайчик простежте очима куди він побіг. Підніміть очі догори і подивіться на чисте, прозоре небо. Повільно відкриваєте очі.   

Після релаксації групи міняються місцями.
4.     Знайдіть закономірність і визначте чого саме не вистачає.
                                                                                                                                ( Посилання на презентацію до уроку:                                                                       https://drive.google.com/drive/folders/0B_vHAUWK7ZW3dEthTWlHYzRVU0E) 
 Розглянь зображення килимків з мишами.
Визнач, які з поданих висловлень правильні (істинні), а які – неправильні
(хибні). Істинні висловлення познач знаком “+”, а хибні – “-”.
.
ð Усі килимки у смужку.
ð Деякі килимки у смужку.
ð Один килимок білий.
ð Більшість килимків у клітинку.
ð Більшість килимків у смужку.
ð На кожному килимку лежить миша.

V. Підсумок уроку.
А тепер давайте всі разом спробуємо завершити роботу компютера. Нагадуємо як це зробити.
-         Чи цікавим був урок?
-         Що нового дізналися?
-         Що найбільше сподобалось?
-         Що виявилось для вас складним?

Діти обговоріть з батьками , що може замінить компютер. 

________________________________________________________________

   Презентація з природознавства 4 клас "Річки України" за підручником  Т. Г. Гільберт  Т. В. Сак  https://docs.google.com/presentation/d/1hmk9-pOoNPplzREEslUaOr1gEwidY0-NXYrrWoAfRfU/edit#slide=id.p3

________________________________________________________________




   Презентація з природознавства 4 клас "Природне паливо та його запаси в Україні" за підручником  Т. Г. Гільберт  Т. В. Сак 

_________________________________________________________________________

Презентація з математики 1 клас " Розкладання двоцифрових чисел на розрядні доданки. Додавання і віднімання двоцифрових чисел. drive.google.com/drive/folders/0B_vHAUWK7ZW3dEthTWlHYzRVU0E


__________________________________________________________________________


Первоцвіти України 2 клас 

https://drive.google.com/drive/folders/0B_vHAUWK7ZW3dEthTWlHYzRVU0E

___________________________________________________________________________


Рослини і тварини прісних водойм. " 2 клас


___________________________________________________________________________-

Немає коментарів:

Дописати коментар